در آزمایش چکاپ من آزمایش ایدز هم هست؟

تشخیص ایدز با آزمایش خون ساده

در آزمایشگاه طبق لیست کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت بیش از 750 آزمایش مختلف در آزمایشگاه انجام می‌شود. پزشک با توجه به شرایط بیماری فرد، صلاحدید خود، نیاز بیمار و همچنین مجموع هزینه آزمایشات و قوانین بیمه که تا سقف مشخصی آزمایش را  اجازه می‌دهد، آزمایشاتی را برای مریض خود درخواست می‌کند.

حالا سوال اینجاست که در بین آزمایشات درخواستی، آیا آزمایش ایدز هم درخواست می‌کنند یا نه؟! جواب این سوال این است که ممکن است درخواست بکنند و ممکن هم هست اصلا درخواست نکنند.

لزوما در آزمایشات چکاپ، آزمایش ایدز وجود ندارد و ممکن است باشد و ممکن است نباشد و طبق تجربه اغلب اوقات درخواست نمی‌شود و بیشتر آزمایش قند و چربی و کم خونی درخواست می‌شود.

...................................

 مقاله مرتبط: ایدز ؛ علائم، راه‌های انتقال، تشخیص و درمان و پاسخ به سوالات متداول

...................................

اصطلاح آزمایش چکاپ خیلی کلی می‌باشد و شامل آزمایشات زیادی و یا کمی می‌شود. گاهی صرفا دو سه آزمایش درخواست می‌شود و فرد تصور می‌کند همه‌ی بدنش را چک کرده است! گاهی 50 آزمایش هم درخواست می‌شود و دقیقا آزمایشی که مد نظر خود بیماری بوده است (مثلا برای تشخیص ایدز )داخل آنها نیست!  در هنگام انجام آزمایش دقیقا ما باید بدانیم دنبال چه چیزی هستیم وقتی فرد بخاطر چربی خون خود به آزمایشگاه مراجعه می‌کند و آزمایشگاه آزمایشی برای بررسی آن انجام می‌دهد فقط همان آزمایش چربی خون انجام می‌شود و تست ایدز انجام نمی‌شود . افراد زیادی هستند که می‌گویند همسرم سالانه آزمایش چکاپ انجام می‌دهد و وقتی لیست آزمایشات را بررسی می‌کنیم می‌بینیم آزمایش ایدز جزو لیست آن آزمایشات نیست!

توصیه می‌کنیم درهنگام نوشتن آزمایش توسط پزشک درصورتی که می‌خواهید از نظر ایدز چک شوید، حتما بگوییدکه آزمایش Hiv نیز برایتان بنویسند. درصورتی که به هردلیل خجالت می‌کشید می‌توانید از کیت آزمایش خانگی ایدز استفاده کنید.

اگرتاکنون آزمایش چکاپ داده‌اید، برگه جواب آزمایش خود را چک کنید. اگر آزمایش HIVAb در برگه جواب آزمایشتان نیست این آزمایش را انجام نداده‌اید و اگر هست حتما منفی هستید چون اگر مثبت بود، به شما می‌گفتند! 

...................................

 برای خواندن و تفسیر جواب آزمایش چکاپ خود توسط پزشک، به سایت دکتر لاندا مراجعه کنید و هر جای دنیا که هستید، سوال خود را بپرسید و بصورت اورژانسی، تخصصی، دقیق و محرمانه ویس تفسیر جواب آزمایش خود یا عزیزانتان را از زبان پزشکان بشنوید.  ( شروع تفسیر آزمایش دکتر لاندا )

...................................

 

 

تاریخ انتشار : بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۸

مشاهده جزییات و خرید اینترنتی انواع کیت کیت هپاتیت B و C کیت ایدز


مقاله های مرتبط