ایدز

تست آنلاین ایدز

تست آنلاین ایدز

تست آنلاین ایدز با ربات مشاوره هوشمند ایدز ما

تست آنلاین ایدز

اگر  قصد تعیین وضعیت خود (ابتلا یا عدم ابتلا به hiv)، بدون مراجعه به بیمارستان یا کلینیک دارید، می‌توانید از کیت‌های تشخیص خانگی (رپیدتست) استفاده کنید. درواقع شما می‌توانید تست تشخیص ایدز را به‌صورت آنلاین از قسمت فروشگاه سایت سفارش داده و در کمترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که برای انجام این نوع از تست، نیاز است حداقل یک ماه از رابطه یا اتفاق پرخطر گذشته باشد. برای اطمینان بیشتر می‌توانید تست مربوطه را در 45 روز و 3 ماه پس از حادثه مدنظر نیز تکرار نمایید.

برای تست آنلاین ایدز می‌توانید از ربات مشاوره هوشمند ایدز ما نیز بصورت رایگان استفاده کنید. 

HIV، نام ویروسی است که سلول‌های سیسستم ایمنی را هدف قرار داده و باعث تخریب آن‌ها می‌شود. درصورتی‌که وجود ویروس در بدن تشخیص داده نشود، بیماری پیشرفت کرده و نهایتا ایدز یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی را به‌وجود می‌آورد. متاسفانه درحال حاضر، درمان قطعی برای این اختلال وجود ندارد اما داروهای موجود می­توانند روند پیشرفت بیماری را کند کرده و اکثر افراد مبتلا را قادر به داشتن یک زندگی طولانی و سالم سازند.

تشخیص بیماری

آزمایش‌­های متعددی وجود دارند که با بررسی خون یا سایر مایعات بدن، ابتلا یا عدم ابتلای فرد به HIV را تعیین می­‌کنند که به‌طورکلی در سه گروه قرار می‌گیرند:

  • تست‌های آنتی‌ژن/آنتی‌بادی: پرکاربردترین تست تشخیصی است که 18 تا 45 روز پس از برخورد احتمالی فرد با ویروس، قابل استفاده می‌باشد.
  • تست آنتی‌بادی: در این تست، حضور پروتئین‌هایی به نام آنتی‌بادی در خون اندازه‌گیری می‌شود که بین 23 تا 90 روز پس از ورود ویروس به بدن، قابل شناسایی می‌باشند.
  • تست نوکلئیک اسید: هزینه سنگینی به همراه داشته و به‌جز در موارد خاص، از این تست استفاده نمی‌شود.

منابع:

  1. https://www.hiv.gov/hiv-basics/hiv-testing/learn-about-hiv-testing/hiv-testing-overview#:~:text=Antibody%20Test%E2%80%94An%20antibody%20test,prick%20or%20with%20oral%20fluid.

 

این مطلب برایتان مفید بود؟
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *