ایدز

معجزه درمان ایدز

معجزه درمان ایدز

در این متن به توضیح کامل در مورد معجزه درمان ایدز می پردازیم.

درمان HIV از چه زمانی آغاز شد؟

برای اولین بار در سال 1996، درمان ترکیبی از داروهای ضدرتروویروسی برای بیماری ایدز ارائه شد که معمولا در این روش هم‌زمان از ترکیب دو یا چند داروی ضد ویروس اچ‌آی‌وی برای کنترل بیماری استفاده می‌شود.

در تجربه‌ چندساله درمان با این روش مشخص شد که زمان برای درمان بیماران اچ‌آی‌وی مثبت اهمیت زیادی دارد؛ درواقع هرچه فاصله زمانی بین آلوده شدن به ویروس و شروع درمان کمتر باشد، احتمال بهبود و کنترل بیماری بسیار بیشتر است و مقاومت دارویی کمتری نیز مشاهده می‌شود. اما اگر درمان بیماری ایدز را به تعویق بیندازیم، به سیستم ایمنی آسیب‌های جدی وارد شده و احتمال اثربخشی داروها کمتر می‌شود. همچنین افراد برای تست میتوانند از کیت های خانگی استفاده کنند.

معجزه درمان ایدز از چه زمانی دانشمندان را برای مهار ویروس HIV امیدوار کرد؟

در سال 2007 آقای تیموتی ری براون، مبتلا به بیماری ایدز و سرطان خون مقاوم به درمان، به‌وسیله سلول‌های بنیادی آلوژنیک که گیرنده‌های CCR5 آن‌ها (محل اتصال و ورود ویروس اچ‌آی‌وی به درون سلول‌های انسان) مسدود شده بود، مداوا شد.

بعد از طی شدن مراحل درمانی، بیماری سرطان و ایدز در این فرد به‌طور کامل بهبود پیداکرده و اولین معجزه درمان ایدز به نام ایشان ثبت شد. آقای تیموتی ری براون به واسطه معجزه درمان ایدز، به بیمار برلین معروف شد. متاسفانه هزینه‌ و خطرات بالای این روش درمانی مانع از گسترش عمومی این روش برای عموم شده است.

در سال 2013 درمان ایدز در یک زن آمریکایی-افریقایی تبارِ 60ساله با روشی پیشرفته‌تر صورت گرفت. درمان بیمار مذکور در ابتدا به وسیله یک رژیم درمانی استاندارد با داروهای ضد رتروویروسی آغاز شد. در ادامه، به وسیله خون بند ناف جنینی از یک اهداکننده مبتلا به نوعی جهش که باعث مقاومت سلول‌های بنیادی به ویروس HIV میشد و همچنین سلول‌های بنیادی خون یکی از بستگانش مورد مداوا قرار گرفت.

مقاله مرتبط:درمان قطعی ایدز (HIV) با طب سنتی اسلامی

آیا این معجزه درمان ایدز برای درمان همه بیماران مبتلا به اچ‌ای‌وی قابل استفاده است؟

درحال حاضر خیر، متاسفانه برای درمان با این روش به سلول‌های بنیادی با نوعی جهش مقاوم به ویروس اچ‌آی‌وی نیاز است که بسیار نادر می‌باشد. و همچنین هزینه درمان با این روشِ پیشرفته بسیار بالا بوده و به‌صورت عمومی قابل استفاده نمی‌باشد. بااین حال، امروزه بیماری ایدز مانند گذشته کشنده نبوده و با تشخیص و درمان به‌موقع، کاملا قابل کنترل است و داروهای زیادی برای مهار آن ساخته شده است.

منابع:

  1. https://www.nbcnews.com/nbc-out/out-health-and-wellness/scientists-possibly-cured-hiv-woman-first-time-rcna16196
  2. https://www.thehindu.com/sci-tech/health/a-miracle-cure-for-hiv/article65059925.ece
  3. https://www.civilsdaily.com/news/a-miracle-cure-against-hiv/
  4. https://i-base.info/htb/39020

این مطلب برایتان مفید بود؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *