ایدز

امکان تشخیص ایدز از روی علائم ظاهری

امکان تشخیص ایدز از روی علائم ظاهری

امکان تشخیص ایدز از روی علائم ظاهری و بالینی ایدز به دو فاز تقسیم می‌شود. فاز اولیه و شروع آلودگی با ویروس ایدز و فاز ثانویه و بیماری ایدز که سال‌ها بعد از فاز اولیه ایجاد می‌شود.علایم فاز اولیه دو تا شش هفته بعد از ورود ویروس، ممکن است ایجاد شود و بسیار غیر اختصاصی است و نمی‌توان بر مبنای آن درمورد ابتلا یا عدم ابتلای فرد نظر داد. در موارد زیادی نیز افراد در فاز اولیه ایدز هیچگونه علامت خاصی ندارند. سپس فرد وارد دوره کمون و پنهان بیماری می‌شود. در این مرحله فرد هیچگونه علایم خاصی ندارد و کاملا سالم و طبیعی بنظر می‌رسد. پس از سال‌ها و با تضعیف سیستم ایمنی بدن فرد وارد فاز پیشرفته و بیماری ایدز می‌شود. در این مرحله بیماری ایدز شروع می‌شود و درصورت عدم مصرف دارو فرد را از پای درمی‌آورد.

تنها را تشخیص قطعی ایدز در تمام دنیا و براساس تمام پروتکل‌های تشخیصی و درمانی انجام آزمایش و تست ایدز (با خون سیاهرگی، خون سرانگشت یا بزاق) است.

تمام افرادی که در تصویر زیر خندان، خوشگل و خوشتیپ هستند مبتلا به ویروس ایدز می‌باشند.پس لطفا با یک عرق کردن فکر نکنید ایدز دارید و با هفته‌ای سه جلسه باشگاه رفتن نیز فکر نکنید، اصلا آلوده نیستید.

همچنین افرادی که شک دارند که آیا به ویروس ایدز یا اچ ای وی مبتلا شده اند یا خیر؟ میتواننند از روش های مختلف آزمایش ایدز را انجام دهند.

کلمات
کلیدی: علائم ایدز ، علائم اصلی ایدز ، علائم حتمی ایدز ، تست ایدز ، آزمایش ایدز
، تشخیص ایدز

 

این مطلب برایتان مفید بود؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *