علائم بیماری ایدز در دوران بارداری

تخمین زده شده است که نزدیک به ۱۶ میلیون خانم در سراسر جهان  مبتلا به بیماری ایدز می‌باشند. معمولا علائم اولیه این بیماری میان زنان باردار و غیرباردار یکسان است اما ممکن است ویروس اچ‌آی‌وی با افزایش احتمال عفونت‌های قارچی و التهاب در دهانه رحم باعث ایجاد مشکلاتی در قاعدگی زنان غیرباردار شود.

تشخیص علائم در مراحل اولیه HIV، غیراختصاصی و مشکل است. درواقع از  هر سه نفر که به تازگی با ویروس HIV مواجه شده‌اند، تنها در یک نفر علائمی مشابه بیماری آنفولانزا ظاهر می‌شود. علائم  ویروس HIV  در زنان باردار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

·       تب و لرز

·       کهیر

·       خستگی

·       درد مفاصل یا درد عضلانی

·       تورم غدد لنفاوی

·       زخم در دهان

·       گلو درد

·       عفونت های قارچی

·       سایر عفونت‌های واژن

البته همانطور که گفته شد، لزوما تمامی افراد در این مرحله علائم نداشته و برای تشخیص قطعی بیماری نیاز به انجام آزمایش است. پس از علائم اولیه، ویروس وارد مرحله نهفتگی بالینی می‌شود. در این مرحله که ممکن است 10 تا 15 سال ادامه پیدا کند، ویروس در بدن حضور دارد اما هیچ علامتی ایجاد نمی‌کند.

 

منابع:

1. https://www.cdc.gov/std/treatment-guidelines/pregnant.htm

2. https://www.glowm.com/article/heading/vol-6--pregnancy-complaints-and-complications-clinical-presentations--human-immunodeficiency-virus-hiv-in-pregnancy4.https://www.healthline.com/health/hiv-aids/hiv-test-in-pregnancy

/id/416623#.Y1QO8LeyoVE

3. https://www.marchofdimes.org/complications/hiv-and-pregnancy.aspx

 

تاریخ انتشار : دوم آبان ۱۴۰۱

مشاهده جزییات و خرید اینترنتی انواع کیت کیت هپاتیت B و C کیت ایدز


مقاله های مرتبط