ایدز

ده روش برای غلبه بر ترس و استرس

10 روش برای غلبه بر ترس و استرس

در این مقاله از کیت اچ ای وی به بررسی روش های کاربردی در مورد غلبه بر ترس و استرس می پردازیم.

1-          کمی به خودتان زمان بدهید

یک ربع پیاده‌روی، یک فنجان چای، یک حمام خوب و…  می‌تواند حالتان را بهتر کند بعد از آن می‌توانید سراغ عامل ایجاد آن بروید.

2-      به آرامی و عمیق نفس بکشید!

دراز بکشید، کف دست را روی شکم خود قرار دهید و به آرامی و عمیق نفس بکشید. تنفس آرام باعث افزایش اکسیژن جریان خون می شود و حالتان را بهتر می‌کند.

3-      با ترس خود مواجه شوید

ترس از آسانسور، ترس از ایدز، ترس از رانندگی، ترس از افراد و… مواردی از این دست هستند. در این موارد بهترین کار مواجه شدن با آنها، است. اگر از آسانسور می‌ترسید گاهی با دوست خود سوار آسانسور شوید و یکی دو طبقه را با آن جابجا شوید. بمرور ترستان از بین می‌رود.

4-      بدترین حالت ممکن را تصور کنید!

مگر قرار است چه اتفاقی بیوفتد؟! اغلب برای همه چیز راه حلی وجود دارد و شما اولین کسی نیستی که با این مشکل مواجه شده اید. مثلا ترس از سوسک! خب در بدترین حالت سوسک می‌خواهد چیکار کند؟! نیش که ندارد،ما را که نمی‌خورد! فرار می‌کند و می‌رود چیزی که خیلی از ما از آن میترسیم!

5-      به شواهد و اطلاعات دقت کنید

برای مثال آیا شنیده‌اید کسی از اطرافیان بخاطر گیر افتادن در آسانسور مرده باشد؟! یا بدون هیچ دلیلی ایدز گرفته باشد؟

6-      یادمان باشد هیچ کدام از ما کامل و بیگناه نیستیم!

زندگی همه‌ی ما پر از سربالایی و سرپایینی است. سعی نکن همیشه کامل باشی.  باید قبول کنیم که روزهای بد و ناکامی هم جزو زندگی هستند و دیر یا زود تمام می‌شوند. نقص های خود را بپذیریم و خود را همانگونه که هستیم دوست بداریم.

7-      یک منظره یا خاطره قشنگ رو تصور کن

چشمان خودت رو ببند در ساحلی زیبا قدم بزن یا یک خاطره قشنگ دوران کودکی خودت رو مرور کن. اجازه بده حس مثبتی پیدا کنی و عوامل ترس و استرس را فراموش کنی

8-      درمورد ترس و نگرانیت حرف بزن

با کسی درموردش صحبت کن حتما آروم می‌شوید. پدر و مادر ، خواهر و برادر، دوستی قدیمی بهترین افراد برای همصحبتی هستند.

9-      درمان اصولی انجام دهید

الکل، دارو یا سیگار راه حلی برای ترس و اضطراب نیست. خوابی خوب، وعده غذایی کامل، پیاده روی و حل دلیل ترس اغلب بهترین راه‌حل ها هستند. اگر ترس از مبتلا شدن به ایدز دارید بهترین کار برطرف کردن اصولی این ترس است. با انجام آزمایش ایدز با استفاده از کیت خودارزیابی ایدز می‌توان این ترس را از بین برد.

10-  درنهایت به خودتان هدیه بدهید!

وقتی بر ترسی غلبه کردید برای خودتان هدیه بگیرید و یادتان باشد هیچ کس در دنیا بیشتر از شما بفکرتان نیست.

 

ترس و استرس اغلب زاییده‌ی ندانستن است . با افزایش اطلاعات و آگاهی خود و دانستن وضعیت خود، این نگرانی ها را از ذهن خود پاک کنیم.

……………………………..

برای خواندن و تفسیر جواب آزمایشات وایرال لود و سطح CD4 خود توسط پزشک، به سایت دکتر لاندا مراجعه کنید و هر جای دنیا که هستید، سوال خود را بپرسید و بصورت اورژانسی، تخصصی، دقیق و محرمانه ویس تفسیر جواب آزمایش خود یا عزیزانتان را از زبان پزشکان بشنوید.   شروع تفسیر آزمایش دکتر لاندا 

……………………………..

این مطلب برایتان مفید بود؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *