اهدای خون به نیت آزمایش ایدز رایگان!

گاهی سوال می‌شود، می‌توان برای انجام آزمایش ایدز، به سازمان انتقال خون مراجعه کنم و خون بدهم؟ چون ،اگر ایدز داشته باشم به من اطلاع می‌دهند!  ( مقاله چگونه خونی سالم اهدا کنیم؟ )

با این اشتباه بزرگ 17 نفر را در خطر ایدز ( ایدز ؛ علائم، راه‌های انتقال، تشخیص و درمان و پاسخ به سوالات متداول ) قرار می‌دهید که یکی از این افراد خودتان هستید.

اگر ایدز وارد بدن فرد شده باشد و فرد در دوره پنجره باشد علی رغم بار ویروسی بالا در خون قابل تشخیص نمی‌باشد.

فرد در این شرایط خون می‌دهد و اتفاق ترسناکی می‌افتد. خود فرد چون در دوره پنجره بوده تشخیص داده نمی‌شود (فرد یک)، از خون او حداقل 4 فرآورده ساخته می‌شود که به چهار فرد متفاوت تزریق می‌شود (پنج نفر تااین مرحله) حداقل دو کارمند سازمان انتقال خون در خطر ابتلا قرار می‌گیرند (7نفر)، حداقل دو نفر کارمند آزمایشگاه بیمارستان نیز که آزمایش سازگاری خون  (کراس مچ )را انجام می‌دهد در معرض خطر هستند (9نفر)، پرستار های تزریق کننده آن فراورده خونی نیز در معرض خطر قرار می گیرد (13نفر).

این خون و فرآورده‌های آلوده خونی به مریض ‌های مختلف تزریق می شود و بدون اینکه بفهمند، به ایدز مبتلا می‌شوند.

شریک جنسی مریض‌ها نیز بعد از ترخیص بیماری از بیمارستان با آنها رابطه برقرار می‌کنند و درحالی که خوشحال از ترخیص مریض خودشان از بیمارستان هستند، به ایدز مبتلا می شوند(17نفر).

همه ی این قربانیان و بدبختی‌های آینده، بخاطر یک نفری بوده که دوست نداشته است هزینه کمی برای کیت ایدز بدهد یا از اینکه ممکن است نامش در مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ثبت شود می‌ترسیده یا این تصور اشتباه را داشته که این مراکز را آلوده و کثیف است و امکان دارد آلوده شود.

و اتفاق بدتر این است که همه ی این اتفاقات افتاد و کسی تشخیص نداد! و شیوع ویروس ادامه می‌یابد. 

 

مشاهده جزییات و خرید اینترنتی انواع کیت کیت هپاتیت B و C کیت ایدز


مقاله های مرتبط