ایدز

انواع بوسه،لب دادن، رابطه جنسی دهانی و انتقال ایدز

آیا با بوسه یا رابطه دهانی ایدز منتقل می‌شود؟

بطور کلی ایدز از راه خون، مایع منی، مایع قبل از ارضا شدن مرد، ترشحات مقعد، ترشحات واژن و شیرمادر و مایعاتی که با این‌ها مخلوط شده باشند منتقل می‌شود ( راه های انتقال ایدز ). ایدز با برخورد‌های معمولی اجتماعی مانند دست دادن، بغل کردن، حرف زدن و سرفه و عطسه و … منتقل نمی شود. انواع بوسه و لب و رابطه اورال  مرز این موارد است و درمورد آنها توضیح می دهیم. در ادامه نیز به بررسی بیشتر انواع بوسه،لب دادن، رابطه جنسی دهانی و انتقال ایدز میپردازیم. ( ایدز ؛ علائم، راه‌های انتقال، تشخیص و درمان و پاسخ به سوالات متداول )

 بوسه ساده و انتقال ایدز

منظور بوسیدن گونه و لب بصورت سطحی است. در این مورد احتمال انتقال صفر است

بوسه فرانسوی و انتقال hiv

بوسه فرانسوی نوعی بوسه است که  به خوردن لب و زبان شریک جنسی اطلاق می‌شود. ویروس ایدز در بزاق وجود دارد هرچند خود بزاق باعث انتقال ایدز نمی‌شود ولی مسواک زدن باعث پاره شدن مویرگ‌های لثه و خونریزی‌های مویرگی می‌شود واین می‌تواند باعث ورود خون به دهان و داخل بزاق شود. با توجه به این نکات این نوع بوسه، احتمال دارد باعث انتقال ایدز شود ولی احتمال آن نسبت به سکس واژینال و مقعدی بسیار کمتر است.

……………………………..

برای خواندن و تفسیر جواب آزمایش خون خود توسط پزشک، به سایت دکتر لاندا مراجعه کنید و هر جای دنیا که هستید، سوال خود را بپرسید و بصورت اورژانسی، تخصصی، دقیق و محرمانه ویس تفسیر جواب آزمایش خود یا عزیزانتان را از زبان پزشکان بشنوید.  ( شروع تفسیر آزمایش دکتر لاندا )

……………………………..

خوردن ناحیه جنسی مرد (ساک زدن) و انتقال ایدز

احتمال انتقال ایدز با این روش بستگی به شرایط شدت و حدت آن دارد. ریختن منی داخل دهان، گاز گرفتن و یا اتودونسی دندان ‌ها و یا خشونت در رابطه یا زخم در دهان یا لب زن باعث افزایش احتمال انتقال می شود. مایع خارج شده از آلت مرد حاوی ویروس می باشد و می‌تواند باعث انتقال شود. توصیه می‌کنیم از کاندوم استفاده کنید. احتمال انتقال با این روش نسبت به رابطه جنسی واژینال و مقعدی کمتر است.

خوردن ناحیه جنسی زن و انتقال HIV

ایمایع واژینال حاوی ویروس ایدز می‌باشد با این حال احتمال انتقال با این روش کم است. عواملی مانند خونریزی پریودی، لکه بینی، زگیل‌های تناسلی، زخم در ناحیه دهان و لب مرد وناخن‌های بلند مرد و… باعث افزایش احتمال انتقال و خطر می شوند. احتمال انتقال با این روش نسبت به سکس واژینال و مقعدی کمتر است با این حال اغلب افرادی که تا این مرحله رسیده باشن سکس مقعدی یا واژینال رو هم تجربه می‌کنن!

بصورت خلاصه در رابطه جنسی دهانی احتمال انتقال ایدز وجود دارد ولی این احتمال نسبت به رابطه جنسی مقعدی و واژینال کمتر است. توصیه می‌شود در صورت امکان از کاندوم استفاده کنید، با افراد تن‌فروش بوسه فرانسوی نداشته باشید، نیم ساعت قبل از بوسه فرانسوی مسواک نزنید، از خوردن منی خودداری کنید و زمانی که نزدیک دوره پریودی زن است یا تازه تمام شده است از خوردن ناحیه تناسلی زن خودداری کنید.

در این مطلب در مورد انواع بوسه،لب دادن، رابطه جنسی دهانی و انتقال ایدز در افراد مختلف توضیح دادیم.

منابع:

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (CDC)

Aidsmap

برای سفارش و خرید کیت خانگی آزمایش ایدز در منزل می توانید از قسمت فروشگاه ما اقدام کنید.

این مطلب برایتان مفید بود؟
[کل: 0 میانگین: 0]

4 نظر در “انواع بوسه،لب دادن، رابطه جنسی دهانی و انتقال ایدز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *