چرا بهتر است آزمایش ایدز بدهیم؟

1- کسب آرامش و رهایی از استرس

یکی از مهمترین اهداف انسان کسب آرامش است و خود پارامتری مهم در تصمیم گیری ‌های ما می‌باشد.
جواب سوال اینکه دربرخورد با عاملی که باعث سلب آرامش ما می‌شود چه باید بکنیم، خیلی ساده است. آن عامل را حذف کنیم! ایدز و احتمال ابتلا به ویروس ایدز و نگرانی اینکه این علایم تب و آنفولانزا من مربوط به
 علائم ایدز می ‌باشد یا نه از موارد استرس زا است که باید آن‌ها را از زندگی حذف کنیم.
کیت خانگی ایدز می‌تواند رهایی بخش استرسی باشد که سال‌ها یک فرد با آن زندگی کرده است. فرد براحتی از وضعیت ایدز خود آگاهی می‌یابد.

2- تشخیص سریع ایدز در درمان آن بسیار موثر است

سطح سلول‌های سی دی چهار فرد پس از آلودگی با ویروس ایدز روز به روز شروع به کاهش می‌کند و روزها و سال‌ها کمتر و کمتر می‌شود تا اینکه سطح سلول‌ها از حدی پایین تر می‌آید و فرد علایم ایدز را بروز می‌دهد و دیگر مبارزه با ویروس ایدز سخت می‌شود چون ما علاوه بر ویروس باید با بیماری‌های ناشی از نقص سیستم ایمنی بدن فرد نیز مبارزه کنیم.
تشخیص سریع ایدز باعث درمان راحتتر و کنترل موثرتر آن می‌شود.
فردی که در سال اول متوجه انتقال ویروس ایدز به بدنش شود نسبت به فردی که علائم ایدز را بروز داده و بدنش دچار عفونت‌های فرصت طلب شده، خیلی راحتتر و بیشتر عمر خواهد کرد.

3-
از گسترش HIV و آلودگی عزیزانتان جلوگیری می‌شود
فرد با تشخیص ایدز در بدن خود، بسیاری از مسائل را رعایت می‌کند، رابطه جنسی خود را محدود می‌کند، داروهای خود را منظم مصرف می‌کند، برای ازدواج یا بچه‌دار شدن بیشتر تامل میکند و بیشتر مراقب است تا خون و ترشحات آلوده بدنش با کسی تماس نداشته باشد.
همه این تغییر رفتار ها پس از آزمایش ایدز و تشخیص مثبت بودن فرد اتفاق می‌افتد و باعث می شود از گسترش ایدز جلوگیری شود. عزیزان، همسر و فرزندان فرد دیگر به ویروس مبتلا نمی‌شوند چون فرد از وضعیت ایدز خود آگاهی پیدا کرده است.

4- درصورت اطلاع یافتن از آلودگی خود، با مصرف داروهای مناسب می‌توان نوزادی سالم بدنیا آورد

اگر مادر بارداری بموقع از ابتلای خود به HIV آگاهی یابد، با مصرف داروهایی می‌توان احتمال ابتلای جنین داخل شکم مادر به ویروس را به میزان چشمگیری کاهش داد. پس از تولد نیز، از تغذیه نوزاد متولد شده با شیر مادر آلوده جلوگیری می کنیم. به این طریق انتقال HIV از مادر به کودک ، کاهش می‌یابد.


در برخورد با احتمال ابتلای به ایدز دو انتخاب بیشتر نداریم. یا آزمایش ایدز را بدهیم یا آن را ندهیم یا بدانیم مثبت یا منفی هستیم و یا اصلا ندانیم! که مسلما دادن آزمایش ایدز و دانستن وضعیت مثبت و منفی ایدز خود انتخاب بهتری خواهد بود.
 مشاهده جزییات و خرید اینترنتی انواع کیت کیت هپاتیت B و C کیت ایدز


مقاله های مرتبط